Choď na obsah Choď na menu
 


Zmysel života

Príspevky

19. 5. 2022

Jak využít nesmírně cenný dar času?

/ Rubrika: Zmysel života

Není vzácností, že si dnešní moderní člověk stěžuje na nedostatek času, který potřebuje k tomu, aby se mohl zaobírat smyslem svého života a tím, jak být užitečným pro společnost, ve které žije.

 
Celý príspevok

10. 1. 2022

Neprípustné zotrvávanie v nevedomosti a jej ospravedlňovanie

/ Rubrika: Zmysel života

   Vždy zbystrím pozornosť, keď sa napríklad v rozhlase hovorí o zásadných otázkach ľudského bytia. Keď sa hovorí trebárs o smrti a o tom, čo je po nej. Keď sa hovorí o Stvoriteľovi a o tom, či existuje alebo nie. Keď sa hovorí o utrpení, alebo o zmysle života a podobne.

 
Celý príspevok

1. 11. 2021

Je tragické vymeniť 80 rokov za večnosť!

/ Rubrika: Zmysel života

   Predstavte si, že máte dve možnosti. Prvá je, že dostanete 80 Eur len tak bez ničoho hneď na ruku. A druhá je, že za určitých podmienok získate prístup k neobmedzeným finančným zdrojom. Čo by ste si vybrali? To prvé, alebo to druhé?

 
Celý príspevok

17. 12. 2020

Úvaha o zmysle nášho bytia

/ Rubrika: Zmysel života

   Existuje množstvo teórií, ktoré objasňujú, aký má naše bytie zmysel. Všetky sú však založené na vlastných prianiach. Na tom, čo si ľudia predstavujú a o čom si myslia, že je týmto zmyslom.

 
Celý príspevok

17. 12. 2020

Kolik máme pozemských životů? Hodně? Nebo jenom jediný?

/ Rubrika: Zmysel života / Komentáre: 0

    Védy, hinduismus, nebo buddhismus jsou toho názoru, že člověk se rodí ve hmotné úrovni univerza nespočet krát a během každého svého pozemského života prožívá radost i utrpení.

 
Celý príspevok